مستربچ های آنتی استاتیک

مستربچ آنتی استایک(ضد الکتریسیته ساکن)سبب جلوگیری از تجمع الکتریسیته ساکن،بهبود خاصیت چاپ پذیری،عدم جذب گردوغبار ودوده در محصولات پلاستیکی می شوند.مواد پلاستیکی عایق های خوبی هستند و به این دلیل می توانند از تجمع بارهای استاتیک زیاد،جلوگیری کنند الکتریسیته ساکن با عبور فیلم روی رول کننده ها،با عبور هوای خنک کننده پرسرعت از روی سطوح بابرخورد اتفاقی بین قطعات پلاستیکی در طی حمل ونقل ویا انبارش ایجاد می شود.

تجمع بارهای استاتیک می تواند منتهی به مشکلات فرایندی زیر شود،مشکلات فزاینده در طی حمل ونقل،انبارش وبسته بندی،آلودگی گردوغبار(که هم ظاهروهم عملکرد محصول نهایی را تحت تاثیر قرار می دهند)،ریسک شوک های الکتریکی به کارگران در حال کار با ماشین آلات،ریسک تخلیه الکتریکی که باعث آتش سوزی و یا انفجارمی شود.در نتیجه استفاده از مواد افزودنی آنتی استاتیک تولید محصولات پلاستیکی امری ضروری و الزامی است.افزودنی های آنتی استاتیک فیلم هی نازک،فیلم های معمولی وضخیم،فیلم های کشاورزی کاربرد دارند.عوامل آنتی استاتیک درطی فرایند اکستروژن به پلیمر افزوده می شوند.سپس به سطح مهاجرت می کنند و با رطوبت جو واکنش می دهند که باعث کاهش مقاومت شده و بنابراین دانستنیه های تخلیه الکتریسیته بالا را از بین می برند و اثر آنتی استاتیکی طولانی مدت را به قطعه پلاستیکی می دهند.

پلاستیک آنتی استاتیک

تقریبا همگان با اثرات الکتریسیته ساکن به صورت کلی آشنا می‌باشند. به عنوان مثال شوک اندک وارد شده در زمان گرفتن دستگیره درب پس از اصطکاک کفش با زمین و یا چسبیدن لباس‌ها یا الیاف مصنوعی زمانیکه از دستگاه خشک‌کن بیرون آورده می‌شوند از مصداق‌های این پدیده طبیعی می‌باشند. اما در صنایع الکترونیک این پدیده می‌تواند سبب از بین رفتن قطعات و یا مدارهای الکترونیکی شود.

با توجه به کوچکتر شدن اندازه قطعات و مدارهای الکترونیکی در طول زمان و کاهش امپدانس ورودی و جریانهای مصرفی و کاهش چشمگیر تلرانسها، آسیب‌پذیری این قطعات در برابر الکتریسیته ساکن افزایش پیدا کرده‌است. این موضوع سبب استفاده از تکنیک‌های جابه‌جایی و بسته‌بندی در تمام بخش‌های صنعت الکترونیک از تولید تراشه تا سالن‌های تولید و اطاق‌های تعمیرات برای مقابله با اثرات زیان بخش الکتریسیته ساکن گردیده است.