انواع شیرینگ

نایلون شیرینگ در تهران و نایلون لمینت در تهران یکی از اصلی ترین خدمات احسان پلاستیک است نایلون شیرینگ از نایلون های بسیار پر مصرف میباشد که اگر قیمت بالایی داشته باشد در نتیجه هزینه تمام شده تولید را نیز افزایش خواهد داد.

نایلون شیرینگ در انواع مختلف و کاربرد های متعددی دارد در بخش زیر هرکدام از ان ها را با تویحات تکمیلی بیان کرده ایم:

شرینک پک C.V.P

فیلم ھای شرینگ پک p.v.c به دو نوع خشک و نرم تقسیم بندی می شوند و در ضخامت ھای متفاوت از ١٧ میکرون تا ۵٠ میکرون به صورت دو لا یک طرف باز تولید می شود و متراژ رول ھای این فیلم به تولید کنندگان بستگی دارد. بطور مثال۶۵٠ متر، ٧٠٠متر و ٧۵٠ متر … در بازار قابل دسترس می باشد. با توجه به متغییر بودن ابعاد کالاها جهت بسته بندی شرینگ فیلم ھای گردد می ارائه ٢٠-٢۵-٣٠-٣۵-۴٠-۴۵-۵٠-۵۵-۶٠-٧٠ های عرض در نیز P.V.C از این نوع فیلم بیشتر در محصولات صنعتی از قبیل پلاستیکی، قطعات، الکترونیکی استفاده میشود. در محصولات غذایی آرایشی و داروئی در صورت تماس غیر مستقیم کالا با فیلم شرینگ p.v.c قابل استفاده خواهد بود.

این نوع فیلم به حرارت محیط بسیار حساس است معمولا در دمای بالای ٢٠ درجه سانتی گراد عمل شرینگ در این فیلم انجام می پذیرد لذا شرایط نگهداری این نوع فیلم باید در دمای کمتر از٢٠ درجه صورت پذیرد. استفاده از فیلم شرینگ به کالا جلوه خاصی می دهد و ازخرابی و غبار محیطی بر روی کالا جلوگیری می نماید و باعث ماندگاری بیشتر کالا شده و از آن محافظت می نماید.

شیرینگ پلی الفین p.o.f

فیلم شرینگ پلی الفین از قابلیت انعطاف پذیری و جمع شوندگی بالا برخوردار می باشد این فیلم شرینگ به صورت نرم و با ضخامت ١۵ میکرون تولید می گردد.

این فیلم دارای جرم حجمی ٨٩٧/٠ می باشد و نیز شرایط نگهداری آن راحت و آسان است بطوری که در دمای محیط عمل شرینگ انجام نمی پذیرد و شفافیت این نوع جنس ٩٧ % می باشد این محصول از نظر کمی و کیفی در مقایسه با انواع مشابه بسیار مقرون به صرفه می باشد. از این نوع فیلم در محصولات غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی، پلاستیک، قطعات، کتب و … استفاده

می شود.

شیرینگ پلی اتیلن

انواع فیلم شیرینگ پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن سبک با ترکیب چند ماده شیمیایی دیگر از شاخه پلی اتیلن ها در عرض ھا و ضخامت ھای گوناگون ساخته میشود.

خاصیت نایلون شیرینگ که آنرا از دیگر نایلون ها متمایز می سازد، خاصیت جمع شوندگی آن در برابر حرارت است که مصرف کنندگان می توانند کالا و قطعات خود را به صورت کیپ و جذب در پوششی شفاف بسته بندی نمایند. انواع فیلم ھای شیرینگ پلی اتیلن به فرم ھای زیر دسته بندی می شوند:

شیرینگ رول ھای ساده یا روده ای

مورد استفاده این رول ھا به این صورتی می باشد که مصرف کننده رول را در اندازه ھای دلخواه برش می دهد و کالای مورد نظر را داخل آن قرار می دهد و پس از بستن سر و ته کار قطعه را داخل دستگاه شیرینگ قرار میدهد که به واسطه ی حرارت دستگاه شیرینگ، نایلون به دور قطعه جمع شده و بدون پارگی یا چروک آن را در برمی گیرد.

شیرینگ رول ھای بقل باز

این رول ھا اغلب در دستگاه ھای شیرینگ کابینی کاربرد دارند به صورتی که کالا را در بین رول باز شده قرار می دهند و وارد دستگاه می کنند.

شیرینگ رول ھای تک لا

این رول ھا در دستگاه ھای شیرینگ دو روله کاربرد دارند به گونه ای که یک رول در بالا و رول دیگر در پایین دستگاه نصب شده و قطعه در بین ورق ھای باز شده قرار می گیرد و وارد دستگاه می شود.

نایلون شیرینگ

 نایلون شیرینگ پلاستیکی است شکل پذیر، بسیار نازک و حساس به تغییرات دمایی به همین دلیل به آن نایلون شیرینگ حرارتی نیز گفته می‌شود. پر واضح است هر چه ایزوله بودن بسته بندی برای شما مهم تر باشد، نیاز به خرید نایلون شیرینگ ضخیم‌تر، بالا خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با نایلون شیرینگ به صفحه لینک شده مراجعه نمایید.


نایلون شیرینگ تونلی

اگر دستگاه شیرینگ پک تونلی است، باید نایلون شیرینگ تونلی خریداری کنید. توجه داشته باشید، که در چنین شرایطی که نوع بسته بندی شما ثابت می باشد، خرید عمده و کلی نایلون شیرینگ شرایط اقتصادی تری را به همراه می آورد. نام دیگر نایلون شیرینگ تونلی نایلون شیرینگ پلی اتیلن است.

سلفون شیرینگ

تفاوت نایلون، نایلکس و سلفون در مواد اولیه ی آن هاست. اما برای ما کافی است که بدانیم هرچه از نایلون به سمت سلفون حرکت کنیم، جنس بسته بندی شفاف و نازک تر خواهد بود، به همین راحتی. در نتیجه اگر چنین بسته بندی مد نظر شما است، باید سلفون شیرینگ خریداری کنید.

شیرینگ تونلی

روکش های شرینک در اثر حرارت منقض می شود و بسته ای که در داخل خود دارد را می فشرد. در مدل های تونل دار حرارت داخل این محفظه دمیده می شود و با عبور بسته ها از این تونل بسته بندی صورت می پذیرد. دستگاه شرینک پک تونلی نمونه صنعتی این ماشین و مناسب کارخانجات برای بسته بندی محصولات با اندازه های بزرگ و تعداد زیاد است.

شیرینگ کابینی

نحوه کارکرد شیرینگ پک کابینی نیز همانند تونلی است با این تفاوت که محفظه حرارت در نوع کابینی بسیار کوچک است و مناسب شیرینگ بسته های کوچک مانند کتاب، مواد غذایی، ظرف غذا و مواردی از این قبیل است. این محفظه مانند فر پخت، حرارت را به نایلون داده و بعد از باز کردن درب حرارت دهی قطع می شود. از شرینک کابینی در مغازه ها و کارگاه های تولیدی و مشاغل کوچک مانند قنادی ها، رستوران ها و کتاب فروشی ها استفاده می شود.

شیرینگ دوگانه سوز

برای حرارت دهی به فیلم شیرینگ پک می توان از منبع انرژی گاز و برق استفاده نمود. چون تعرفه برق به نسبت گاز از رقم بالاتری برخوردار است و با توجه به سفارش مشتری، گرما دهی به کمک مشعل های گازی را در تونل حرارتی تعبیه می کنند.

نایلون شیرینگ در تهران

از نایلون های شیرینگ می توان در اندازه های عظیم به طور پالتی به منظور بسته بندی محصولات بزرگ استفاده کرد ولی در این حالت چندین لایه باید به دور محصول پیچیده شود تا مقاومت محصول در برابر محصول افزایش یابد . عموماً از نایلون های بسته بندی شیرینگ در اکثر صنایع تولید مواد غذایی جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و هر گونه آلودگی دیگر به مواد غذایی استفاده می شود و همینطور جهت بسته بندی سایر محصولات به منظور جلوگیری از آسیب و شکستگی به آنها بکار برده می شود. در موارد متفاوت از انواع مختلف نایلون بسته بندی شیرینگ مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال نوع نایلون شیرینگ برای بسته بندی مواد غذایی متفاوت با نوع آن به منظور استفاده برای بسته بندی محصولات حساس و شکننده می باشد. که هرچقدر میزان ضخامت نایلون شیرینگ بیشتر باشد مقاومت و محافظت از محصول افزایش میابد.