نایلون استخر چه کاربردی دارد؟

دسته بندی : بلاگ
1401-11-21

نایلون‌های کاور کننده استخر از مواد شیمیایی پلیمری تشکیل شده است که در صنایع ترموپلاستیک از مواد اولیه و همچنین ضایعات بازیافتی تولید می‌شود. پلاستیک مورد استفاده در این نایلون، از نوع پلی‌اتیلن سبک بوده به طوری که شامل غشاهای نفوذناپذیر و بدون هیچ‌گونه درز و منفذی است. به این صورت که مواد اولیه به کار رفته در آن، ۹۷ درصد پلی‌اتیلن، ۲.۵ درصد کربن بلک و مابقی مربوط به افزودنی‌ها است. این مواد افزودنی به منظور افزایش انعطاف و مقاومت کششی در ساختار روکش استخر به کار می‌رود.

تولید نایلون استخر

تولید کاور استخر در صنایع پلیمری، توسط دستگاه‌های تولید نایلون و نایلکس با استفاده از فناوری روز دنیا صورت می‌گیرد. به طور کلی روش تولید به این صورت است که مواد اولیه درون قیف دستگاه اکسترودر ریخته شده تا با یکدیگر ترکیب شوند سپس از آن‌جا به سمت سیلندر و المنت‌ها هدایت می‌شوند. در این مرحله توسط هیترها مواد ذوب می‌شود و با چرخش ماردون به سمت دای در انتهای دستگاه حرکت می‌کند. در نهایت مواد مذاب خروجی به شکل لایه‌های نازک از دستگاه خارج می‌شود. لایه‌های خروجی در سیستم خنک‌سازی، سرد می‌شوند و به صورت نایلون‌های استخر درمی‌آید. در آخر عرض این نایلون‌ها را بر طبق سفارس مشتری برش می‌دهند تا به بازار عرضه شود.

برچسب ها :

نظرات کاربران

 • علی آقایی
  22 بهمن 1401

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

  • علی آقایی
   22 بهمن 1401

   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.