استفاده از سیلوهای پلاستیکی برای تهیه سیلاژ ذرت

دسته بندی : بلاگ
1401-11-21

سیلو کردن یکی از راه‌های سریع و مقرون به صرفه برای ذخیره سازی و محفاظت از سیلاژ ذرت است. با استفاده از سیلوهای پلاستیکی می‌توان محصول ذرت را از عوامل محیطی مخرب مانند باد، باران و حشرات دور نگه دارد. درحقیقت، سیلو پلاستیکی به دلیل مزایای متعددی که دارد به عنوان مهمترین و بهترین روش در ذخیره ذرت شناخته می‌شود. اگر کشاورز یا دامدار هستید، با خرید نایلون سیلو می‌توانید در هزینه‌های نگهداری و انبار کردن علوفه و غلات خود صرفه جویی کنید.

سیلو پلاستیکی چیست؟

سیلوی پلاستیکی کیسه‌ای پلاستیکی از جنس پلی اتیلن به طول و ابعاد مشخص است که برای نگهداری غلات در فضای باز استفاده می‌شود. کیسه‌های سیلو پلاستیکی برای نگهداری گندم (تا ۲۰۰ تن) ذرت، جو، شلتوک، خردل، سویا و سایر کالاها مناسب هستند. درحقیقت، سیلو نایلونی یک ورق پلاستیکی چند لایه ساخته شده از ۳ لایه پلی اتیلن کواکسترود شده با ضخامت ۲۲۰ میکرون است.

همچنین، ضخامت سیلوی پلاستیکی بنا به نیاز مشتری قابل تغییر خواهد بود. 2 لایه اول از کیسه در برابر آب و هوا محافظت می‌کند و به عنوان فیلتر اشعه فرابنفش خورشید (UV) عمل می‌کند. لایه سوم سیاه است و از دانه‌های غلات و علوفه در برابر نور خورشید محافظت می‌کند. سیلوهای پلاستیکی در عرض‌های 25، 50، 75 و در طول 1500 متر به فروش می‌رسند. ضخامت آنها نیز 200 تا 270 میکرون است.

نکته: سیلاژ محصولی تخمیری است که از نگهداری سیلاژ ذرت با رطوبت زیاد در شرایط بی‌هوازی و اسیدی تولید می‌شود.

عملکرد سیلو پلاستیکی

هر چیز زنده‌ای مانند حشرات و باکتری‌ها اکسیژن محدود کیسه را مصرف کرده و دی اکسید کربن را دفع می‌کنند. معمولاً در عرض ۱۰ روز، حجم اکسیژن در سیلو از ۲۰ درصد به ۳ درصد کاهش می‌یابد. از سویی دیگر، حجم دی اکسید کربن از صفر درصد به ۱۷ درصد افزایش می‌یابد.

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • یک نویسنده دیدگاه وردپرس
    21 بهمن 1401

    سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.