تفاوت نایلون و نایلکس

تفاوت اصلی نایلون ونایلکس در نرمی وخشک بودن آن ها وتفاوت ظاهری آن ها براقیت نایلون ومات بودن نایلکس است.

تفاوت اصلی که میان نایلون و نایلکس وجود دارد نرمی و خشک بودن آن ها، تفاوت ظاهری آن ها،براق بودن نایلون و مات بودن نایلکس می باشد.

در چاپ نایلون جهت درخشان شدن آن استفاده نمودن از چاپ روغنی بهتر می باشد ولی در چاپ نایلکس به دلیل مات بودن آن،جاپ ارزان تر pvc استفاده شود.سومین تفاوتی که وجود دارد ضخامت آن ها می باشد.تولید نایلکس با ضخامت بسیارکم وفوق العاده نازک ممکن و امکان پذیر می باشد ولی تولید نایلون نازک ،پروسه سخت و دشواری می باشد.در نهایت تفاوت این دو در هنگام مچاله کردن بسیار ملموس می باشد.آن نوع که صدای کمتری دارد نایلون و آن که صدای خش خش بیشتری می دهد نایلکس است.

نایلون

مواد اولیه نایلون :  نایلون از مواد اولیه پلی اتیلنی سبک یا همان LDPE تشکیل شده است .

ظاهر نایلون : جنس نایلون نرم و انعطاف پذیر بوده و دارای شفافیت و روشنایی است . با دست کشیدن روی نایلون نرمی آن به طور کامل احساس می شود و صدای چندانی هم تولید نخواهد کرد اما نایلون برای مصارفی همانند تره بار و میوه فروشی ها مناسب نمی باشد و می توان برای موارد مصرف این نمونه به لباس فروشی ها ، داروخانه و این دسته از مشاغل اشاره کرد .

تفاوت قابل لمس نایلون و نایلکس در  نرمی و خشک بودن آنها میباشد و تفاوت دوم که ظاهری است ، نایلون خاصیت براق گونه دارد ولی نایلکس مات می باشد. در چاپ نایلون برای درخشان شدن آن سعی می شود از چاپ روغنی استفاده شود تا کار زیباتر بنظر آید.

 در چاپ نایلکس بعلت  مات بودن خود نایلون فرق چندانی ندارد که چاپ PVC باشد یا روغنی اما از لحاظ هزینه  چاپ PVC مقرون به صرفه تر است.

نایلکس را می توان با ضخامت بسیار کم و فوق العاده نازک که تعداد هر برگ در یک کیلو زیاد است تولید کرد اما برای نایلون به این راحتی نمیتوان جنس نازک تولید کرد.

در بین عموم نایلکس به چه مواردی شناخته شده است ؟

    نایلکس های فریزری
    نایلکس فروشگاهی ( همان دسته رکابی )
    دستکش های یکبار مصرف پلاستیکی
    کیسه های زباله

فروش عمده نایلون در تهران

فروش عمده نایلکس در تهران

در چاپ نایلون و نایلکس تفاوت آنها را برای چاپ در نظر بگیرید.در هر دو نوع میتوان از چاپ فلکسو و یا سیلک استفاده کرد.

در چاپ نایلکس میتوان از نوع آجدار ( بصورت دانه دانه های ریز ) نیز سفارش داد که بستگی به سلیقه مشتری دارد.

مثال ساده برای توضیح تفاوت نایلون و نایلکس اینست که هنگام مچاله کردن آن نوع که صدای کمتری دارد نایلون و آنکه صدای خش خش بیشتری میدهد نایلکس می باشد.

از موارد کاربرد نایلون میتوان به :

    نایلون های گلخانه ای
    نایلون های حبوبات
    نایلون شیرینگ
    نایلون چاپی دسته بند دار

نایلون شیرینگ در تهران

نایلون لمینت در تهران

اشاره کرد و برای موارد مصرف نایلکس میتوان موارد زیر را نام برد:

  1.     سفره یکبار مصرف
  2.     کیسه زباله رولی
  3.     کیسه فریزر
  4.     نایلکس فروشگاهی
  5.     نایلکس چاپی رکابی