نایلون بسته بندی شیرینگ

نایلون شیرینگ در تهران و نایلون لمینت در تهران یکی از اصلی ترین خدمات احسان پلاستیک است نایلون شیرینگ از نایلون های بسیار پر مصرف میباشد که اگر قیمت بالایی داشته باشد در نتیجه هزینه تمام شده تولید را نیز افزایش خواهد داد.

نایلون شیرینگ امروزه در سطح وسیعی در سراسر جهان برای بسته بندی محصولات استفاده می شود . نایلون شیرینگ ، باعث می شود محصول بسته بندی شده حالت شکیل تری به خود گرفته و چینش محصول را آسان تر می نماید . هم چنین مانع از نشستن گرد و غبار بر روی محصولات می شود. نایلون شیرینگ می تواند به صورت تک لایه پلی اتیلن و یا سه لایه پلی اتیلن تولید شود.

نایلون شیرینگ پلی اتیلن، به کمک دستگاه شیرینگ پک، روی محصول مورد نظر کشیده می شود و سپس با کمک تیغه دوخت دستگاه از قسمت فوق جدا شده و وارد کوره می شود و بعد از شرینگ شدن از دستگاه شیرینگ پک تونلی خارج می گر دد.

این نایلون از جنس پلی اتیلن با دانسیته ی کم یا به اختصار LDPE می باشد. سختی کم، مقاومت در برابر ضربه، سبکی، مقاومت در برابر روغن و گریس، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و گرد و غبار ، مقاومت در برابر نفوذ عوامل محیطی مثل نور خورشید و رطوبت از ویژگی های بارز این محصول بوده که انتخاب آن را به عنوان یکی از موارد بسته بندی کالا امکان پذیر می سازد.

موارد استفاده از نایلون شیرینگ بسته بندی :

جهت صنایع بسته بندی مانند : صنایع غذایی ، شیشه سکوریت ، آجر ، پشم شیشه ، صنایع ساختمان ، قطعات خودرو ، درب آسانسور ، صنایع خانگی وغیره  می باشد. برای نگهداری طولانی مدت استفاده ی شود. از این فرآورده ی پتروشیمی در صنایع مختلفی استفاده می شود.

صنایعی که در آن از نایلون شیرینگ پک استفاده می شود .

 1. وکیوم کردن مواد غذایی
 2. بسته بندی درهای مواد خوراکی مانند سس ها و هر نوع ماده ی غذایی دیگری که درپوش فلزی داشته باشد.
 3. در صنایع شیمیایی و داروسازی
 4. خودرو سازی و ماشین سازی
 5. وکیوم کردن غذاهای رستوران ها

نایلون شیرینگ پک

فیلم این دستگاه بسته بندی از جنس پلاستیک با ضخامت بسیار کم است. زمانی که این رول در اطراف پروداکت قرار میگیرد و با این وسیله حرارت میبیند. مانند یک پک نایلونی به دیواره ی بیرونی بسته بندی می چسبد.
قطعات تشکیل دهنده ی این دستگاه چیست؟

 1. نقاله یا کانوایر
 2. المنت های گرم کننده
 3. دینام
 4. برد الکترونیکی

انواع دستگاه شیرینگ پک

کابین دار( ساده و نیمه اوماتیک است.) گذاشتن و برداشتن فیلم شیرینگ و همچنین برداشتن کالای بسته بندی شده توسط نیروی انسانی صورت می گیرد. پروسه ی بسته بندی کردن به طور متوسط 10 ثانیه طول می کشد.
اتوماتیک : به این معنی که با تسمه محصولی که بسته بندی شده به بیرون از دستگاه هدایت می شود.
تونلی :

 1. برای پک کردن کالاهای کوچک مناسب است.
 2. نوع دوگانه سوز آن قابلیت کار با برق و گاز را دارد.