مقایسه فیلم شرینگ و فیلم استرچ

مقایسه فیلم شیرینگ و فیلم استرچ

دسته بندی : بلاگ
1401-03-20

 اکثر مردم فیلم شیرینگ و استرچ را اشتباه می‌گیرند، اما آنها بب هستند. فیلماهم تفاوت دارند. فیلم شیرینگ و استرچ برای کاربردهای بسیار مختلفی ساخته شده‌اند و استفاده از یکی به جای دیگری می‌تواند منجر به مشکلات جدی شود. پس اگر سوالتان این است که: «فرق فیلم شیرینگ و فیلم استرچ چیست؟» در این مقاله به طور کامل به مقایسه فیلم شیرینگ و استرچ می‌پردازیم تا بتوانیم سوال شما را پاسخ دهیم.

فیلم شیرینگ چیست؟

فیلم شیرینگ (Shrink Film) از پلاستیک مبتنی بر پلیمر، معمولاً پلی الفین، پلی وینیل کلراید یا پلی اتیلن ساخته می‌شود. هنگامی که فیلم تا دمای خاصی گرم می‌شود، به طور یکنواخت در اطراف محصول بسته بندی منقبض خواهد شد. گرما معمولاً با یک تفنگ حرارتی یا یک تونل حرارتی به فیلم اعمال می‌شود. یک تفنگ حرارتی شبیه به سشوار به نظر می‌رسد و برای جمع کردن فیلم در اطراف محصولات کوچک استفاده می‌شود. فیلم شیرینگ معمولا برای بسته بندی انواع مختلف محصولات غذایی و کالاهای مصرفی استفاده می‌شود.

فیلم استرچ چیست؟

استرچ (Stretch Film) یک فیلم پلاستیکی بسیار کشسان مبتنی بر پلیمر است که برای بسته بندی پالت‌های محصولات برای حمل و نقل کاربرد دارد. خاصیت ارتجاعی فیلم تضمین می‌کند که اقلام بسیار محکم بسته می‌شوند. فیلم استرچ معمولاً همراه با دستگاه استرچ رپ استفاده می‌شود تا از مهار بار پالت‌ها اطمینان حاصل شود. هنگامی که نایلون استرچ به صورت دستی اعمال شود، با ابزاری به نام استرچ رپ دور پالت‌های جعبه محصولات پیچیده و کشیده می‌شود. نایلون استرچ از دستگاه خارج می‌شود و اپراتور هنگام حرکت در هر گوشه از پالت، فیلم را با کشیدن نوار محکم می‌کند.

مهار بار چیست؟

محفظه بار باعث می‌شود بار به طور ایمن در جای خود تنظیم شود تا بتوان آن را با خیال راحت به مقصد مورد نظر تحویل داد. برای دستیابی به حداکثر بار ممکن، باید از دستگاه بسته بندی کششی استفاده کنید. علاوه بر این، در صورت داشتن بودجه، می‌توانید بسته بندی خود را با ماشین آلات مناسب کاملاً خودکار کنید و هزینه‌های نیروی انسانی را کاهش دهید. بسته به حجم محصولاتی که بسته بندی می‌کنید، یک دستگاه استرچ رپ ممکن است برای کسب و کار شما مناسب باشد.

مقایسه فیلم شیرینگ و استرچ

فیلم شیرینگ برای بسته بندی محصولات کاربرد دارد، به صورتی که منقبض می‌شود تا در اطراف شکل محصولات بسته بندی شکل بگیرد. نایلون استرچ برای بسته بندی پالت‌های کالاهای از پیش بسته بندی شده قبل از حمل و نقل استفاده می‌شود. فیلم شرینک کشیده نمی‌شود و نمی‌توانید از آن به عنوان نایلون استرچ استفاده کنید. نایلون استرچ جمع نمی‌شود و نمی‌توان آن را از طریق تونل حرارتی فرستاد یا با تفنگ حرارتی منقبض کرد. بنابراین، فرق فیلم شیرینگ و استرچ را می‌توان از نظر کاربرد و عملکرد تشخیص داد.

زمان استفاده از فیلم شیرینگ

اگر به دنبال فیلمی هستید که بتوان از آن برای بسته بندی محصولات خود برای نمایش در قفسه‌های فروشگاه استفاده کرد و در عین حال ظاهری براقی به آنها داد، فیلم شیرینگ انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. علاوه بر این، اگر سعی می‌کنید در حین خرید چشم‌های مصرف کننده را جلب کنید، استفاده از فیلم‌های شیرینگ ممکن است انتخاب بهتری باشد. در نهایت، هنگام بسته بندی مواد غذایی، فیلم شیرینگ محصولی بسیار کاربردی است. بهتر است از شما فیلم شیرینگ پلی الفین استفاده کنید، زیرا بهترین فیلم برای بسته بندی مواد غذایی است. برای انتخاب نوع مناسب فیلم شیرینگ باید سوالات زیر را پاسخ دهید:

  • آیا در حال بسته بندی مواد غذایی هستید؟ اگر در حال بسته بندی مواد غذایی هستید، از فیلم شرینک پلی الفین استفاده کنید.
  • آیا بسته بندی شما نیاز به تنفس دارد؟ اگر چنین است، از فیلم شرینک سوراخ‌دار استفاده کنید.
  • آیا محصولات شما نسبت به گرما فوق العاده حساس هستند؟ اگر پاسخ مثبت است، فیلم شرینگ ممکن است انتخاب خوبی برای شما نباشد.
  • آیا مشتریان شما نسبت به محیط زیست حساس هستند؟ اگر چنین هستند، ممکن است بخواهید به جای فیلم‌های پلاستیکی سنتی از فیلم‌های شرینگ زیست تخریب پذیر استفاده کنید.
  • آیا بودجه کمی دارید؟ اگر چنین هستید، از فیلم سنتی پلاستیک شفاف شرینک استفاده کنید.

زمان استفاده از فیلم استرچ

اگر به دنبال فیلمی برای بسته بندی محصولات هستید که روی پالت‌ها چیده شده‌اند و آماده ارسال هستند، قطعاً مایل به استفاده از استرچ خواهید بود. در مقایسه فیلم شیرینگ و استرچ باید گفت که استرچ به طور خاص برای پالت کردن محصولات با محفظه مناسب بار ساخته شده است. بسته به حجم محصولاتی که پالت می‌کنید، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • چند محصول در روز، هفته و ماه بسته بندی می‌کنید؟ اگر حجم زیادی از محصولات را بسته بندی می‌کنید و بودجه مورد نیاز را دارید، ممکن است بخواهید از یک دستگاه استرچ رپ برای کاهش هزینه‌های مربوط استفاده کنید.
  • الزامات مهار بار چیست؟ بسته به اندازه و وزن محصولات شما، استفاده از بسته بندی کششی ممکن است ایمن‌ترین یا حتی ابزار مناسب برای این کار نباشد. اگر نمی‌توانید به مهار بار مناسب برسید، ممکن است مجبور شوید دستگاه خود به یک دستگاه استرچ رپ ارتقا دهید.

فرق فیلم شرینگ و استرچ

شرینگ استرچ
مناسب محصولات کوچک مناسب پالت بندی
بدون قابلیت کشش دارای قابلیت کشش
پیچیدن دور محصول با حرارت پیچیدن دور محصول با کشش
دارای قابلیت چاپ طرح یا لوگو بدون قابلیت چاپ طرح یا لوگو
کمک به حمل و نقل راحت محصولات کمک به حمل و نقل راحت پالت‌ها
تولید در ابعاد کوچک تولید در ابعاد بزرگ

خرید فیلم شرینگ و استرچ از احسان پلاست

با مقایسه نایلون شیرینگ و استرچ می‌توانید فیلم مناسب کاربردهای خود را تهیه کنید. استرچ پالت‌های صنعتی را بسته بندی و محافظت می‌کند، در حالی که فیلم شرینک حاوی کالاهای مصرفی برای بسته بندی و قفسه بندی آسان در فروشگاه است. نمی‌توان از یکی به جای دیگری استفاده کرد.

َفرق فیلم شیرینگ و استرچ را در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم. حالا به خوبی ‌دانید که کدام فیلم را باید خریداری کنید. اگر به دنبال خرید فیلم‌های باکیفیت هستید، فیلم‌های شرینگ و استرچ «احسان پلاست» در نهایت کیفیت به شما تقدیم می‌شوند. شما می‌توانید با بررسی قیمت و مشخصات فیلم‌ها، محصول مناسب را تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم مشاوران ما با شماره‌ی 09123762733 تماس بگیرید.

برچسب ها :

نظرات کاربران